24 Haziran 2018 Pazar
Ana sayfa » 43 Gün Sonra Tutuklanabildi
43 Gün Sonra Tutuklanabildi

43 Gün Sonra Tutuklanabildi

Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret etme” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından hakkında yakalama kararı bulunan ve 43 gündür firari olan Hasan Akar Bakırköy Adliyesi’ne gelerek teslim oldu. Akar çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

43 gün sonra tutuklanabildi

İnternette yayınlana videoda Atatürk’e ve annesi Zübeyde Hanım’a hakaretler yağdıran ve hakkında dava açılan Hasan Akar firari 43 gündür bulunamıyordu. durumdaydı. Hakkında yakalama kararı çıkartılan Hasan Akar’ın yargılanmasına bugün Bakırköy 18’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlanacak. 43 gündür firari olan Akar duruşma günü teslim oldu. Akar, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 9 gün süren soruşturma sonunda hazırladığı iddianamede Akar’ın soruşturmaya konu videoda Atatürk, annesi ve babası hakkında hiçbir tarihi belgeye, gerçekliğe, delile dayanmayan, açık küfür içerecek şekilde Atatürk’ün hatırasına alenen hakarette bulunduğu anlatılmıştı. Akar’ın “Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret” ve “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçlarından toplam 2,5 yıldan 7,5 yıla kadar hapsi talep ediliyor.