19 Haziran 2018 Salı
Ana sayfa » “24 Daire, Tay Tüyünden Mont…”
“24 Daire, Tay Tüyünden Mont…”

“24 Daire, Tay Tüyünden Mont…”

Mecidiyeköy’deki 24 ofisi Zekeriya Öz’ün avukatı Aktaş’a devreden isme ulaşıldı. Ofisleri devreden kişinin 17/25 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarında gözaltına alınan ve 3 gün sonra serbest bırakılan  işadamı Osman Ağca olduğu ileri sürüldü.

“24 Daire, Tay Tüyünden Mont…”

Akşam gazetesinden Ercan Öztürk’ün haberine göre, işadamı Osman Ağca’nın FETÖcü eski savcı Zekeriya Öz ve Fikret Seçen’le sıkı iliki kurdu. Akşam’ın haberinde “17/25 Aralık soruşturmasında 79 kişilik gözaltı listesinin içerisinde inşaat şirketi sahibi Osman Ağca da yer alıyordu. Ancak Ağca gözaltına alındıktan 3 gün sonra 20 Aralık akşamı serbest bırakıldı. Ağca’nın serbest bırakılmasının ardından FETÖ’nün kumpas ekibinin başındaki Zekeriya Öz ve Fikret Seçen ile bir anda sıkı ilişki kurduğu ortaya çıktı.” ifadelerine yer verildi.

24 dükkanı rüşvet olarak devretti iddiası

Akşam haberinde şunları aktardı:

“17 Aralık soruşturmasında serbest kalan Osman Ağca, Trump Towers’in hemen yanında bulunan Elbir İş Merkezi’ndeki 24 dükkanını 20 Kasım 2014’te Zekeriya Öz’ün kasası ve avukatı Tayfun Aktaş’a devretti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından tedbir konulan dükkanların Zekeriya Öz’e rüşvet karşılığı verildiği değerlendiriliyor.

Ağca’nın 17 Aralık kumpasında şüpheli olarak gözaltına alınıp bırakıldıktan sonra hem Öz hem de Seçen’le adeta ‘kanka’ olduğu ortaya çıktı. Ağca bir müddet sonra Öz’ün avukatı Tayfun Aktaş’la birlikte hareket etmeye başladı. Öz’ün Dubai tatili faturaları için işadamı Ali Ağaoğlu’nun ofisine yapılan baskına Ağca da katıldı.”

“Zekeriya Öz tay  tüyünden mont istedi” iddiası

Telefon konuşmalarına da yer verilen haber şöyle devam etti:

“Ağca’nın, Seçen’le konuşması teknik takibe takılmıştı. İşte o konuşma:

Osman Ağca: Saygılarımı arz ediyorum başsavcım öncelikle, çok teşekkür etmek üzere aradım.

Fikret Seçen: Estağfurullah bir şey yapmaya çalıştık. Sevgimiz ve saygımızın üst düzeyde.

Ağca’nın kumpas davalarının başında olan firari Öz’le yaptığı konuşma da teknik takibe takılıyor. Öz, işadamı Osman Ağca ile yaptığı telefon görüşmelerinde şöyle diyor: “Ben A….s’ta baktım, zümrüt yeşili tay tüyünden incecik bir mont var, ona olur. 58 beden olabilir. 419 lira falan…” Bu konuşmadan sonra montun “X Başsavcı” olarak kodlanan kişiye teslim edildiği belirtiliyor.

“Ben ödemesini alırım, ücret almayın”

Öz, bir başka görüşmede ise “Ben AVM’deyim Osman” diyor. Osman Ağca gözlük satan mağazayı arayıp, “Misafirim geldi mi? Ne lazımsa yapın. Ben ödemesini alırım. Ücret almayın” diyor. Daha sonra Öz’ün istediği gözlük kendisine teslim ediliyor. Ağca’nın Öz ve Seçen’le yaptığı telefon konuşmalarını silen emniyet yetkililerine dava açılmıştı. Ağca, ifadesinde detaylı bilgi vermedi. Ağca ile Seçen’in bu görüşmesi HSYK’ya bildirildi.