23 Haziran 2018 Cumartesi
Ana sayfa » 15 Temmuz’u Eleştirdi, Gözaltı Kararı Çıkarıldı
15 Temmuz’u Eleştirdi, Gözaltı Kararı Çıkarıldı

15 Temmuz’u Eleştirdi, Gözaltı Kararı Çıkarıldı

Yönetmen Mustafa Altıoklar’ın  15 Temmuz darve girşiminin yıldönümünde sosyal medyadan yaptığı paylaşımlara AKP taraftarlı büyük tepki gösterdi. Altıoklar hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

15 Temmuz’u Eleştirdi, Gözaltı Kararı Çıkarıldı

Altıoklar paylaşımlarında, “Mestanlara desten yazmışlar. Görgüsüz, kültürsüz hödüklerin çakma destanı.Linç ettiniz gariban çocukları, bir manyağı sultan kılmak için…Sahte darbenin yıldönümünü kutlamak kadar büyük gerizekalılık. Ne hale getirdiniz ülkemin mazlım halkını. Maymun ettiniz, maymun” ifadelerini kullandı.

Altıoklar dün kişisel Twitter hesabından şu tweetleri atmıştı:

Altıoklar hakkında  paylaşımları nedeniyle gözaltı kararı çıkarıldı. Kararın ardından konuşan Altıoklar, “Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor” dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Yönetmen Mustafa Altıoklar’ın, 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında düzenlenen anma törenlerine ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımları inceledi. Başsavcılık, incelemesinin ardından Altıoklar hakkında gözaltı kararı aldı. Altıoklar’ın Almanya’da olduğu öğrenildi.

“Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor”

Gözaltı kararının ardından Odatv’den Süheyla Kaplan’a konuşan Altıoklar, “Totaliter rejim Türkiye’de bugün gerçekleşiyor” dedi.

Altıoklar gözaltı kararıyla ilgili şunları söyledi:

“Eleştiriye kapalı bir toplum haline geldik. Herkesin aynı düşündüğü tek tip bir toplum yapısı isteniyor. Yıllardan beri uyardığımız bir totaliter rejim, bugün Türkiye’de gerçekleşiyor. Hukukun askıya alındığı bir toplumda gözaltı kararı beni şaşırtmadı.”

“Tek tip elbiseler giydirmek isteniyor”

Türkiye’nin geleceğiyle ilgili endişeli olduğunu da ifade eden Altıoklar “Tek tip elbiseler giydirmek isteniyor. Bütün bunlar kötüye gidişatın bir işareti. Oysa Türkiye’nin yarısından fazlası bu hükümeti istemiyor. Kırk milyon insana bu tek tip kıyafetler nasıl giydirilecek? Umarım Türkiye bu süreci kazasız belasız en kısa sürede atlatır” şeklinde konuştu.

Mustafa Altıoklar kimdir?

Türk yönetmen, yapımcı, senarist, oyuncu ve fiziatrist Mustafa Altıoklar, 1 Ocak 1958’de doğdu. Baba tarafından Konyalı, anne tarafından ise Batum’dan Ünye’ye göç etmiş Gürcü bir aileye mensuptur. Eğitimini TED Ankara Koleji/İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi/Gazi Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans olarak tamamlamıştır. Uzmanlık alanı fizyoterapidir. İlk eşi Yasemin Erkan’dan ayrılan Mustafa Altıoklar’ın bu evliliğinden Arya Su adlı bir kızı dünyaya geldi.