20 Mayıs 2018 Pazar
Ana sayfa » “FETÖ’ye En Yakın Parti Dün DSP İdi, Bugün CHP”
“FETÖ’ye En Yakın Parti Dün DSP İdi, Bugün CHP”

“FETÖ’ye En Yakın Parti Dün DSP İdi, Bugün CHP”

Yandaş Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, kendince “En çok Paralelci barındıran ve Paralel’e en yakın” partiyi açıkladı. Dilipak, “Bana paralele en yakın parti hangisi derseniz, CHP derim.. Dün DSP idi, bugün CHP.. Daha önce yine CHP” diye yazdı.

Abdurrahman Dilipak, “Ecevit de Gülek de Gülen’ci!” başlıklı yazısında, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu için adeta “şarkı sözü” yazarak “Kılıçdaroğlu’nun gücü güçsüzlüğündedir.. Kılıçdaroğlu olmadan da olmuyor, Kılıçdaroğlu ile de..” dedi.

“Onların Gülenciliği bidiğiniz tiplere benzemez”

“Baykal ya da Kılıçdaroğlu’nun Gülen’le tanışıp tanışmadığı ya da kitaplarını okuyup okumadığı, o saçmalıklara inanıp inanmadığı hiç önemli değil” diyerek konuya “ilginç bir açı” getiren Dilipak, şöyle devam etti: “Bakın, birilerinin Gülen’ciliği, o bildiğiniz tiplere benzemez. Seküler Gülenciler, Gülen’in hizmet ettiği makama hizmet ederler..”

“CHP’de AK’den daha az FETÖ’cü çıkmaz”

Abdurrahman Dilipak, yazısının sonunda ise AKP’nin 14 yıldır iktidarda olduğunu ve FETÖ’cüleri devletteki en kritik görevlere getirdiklerini hatırlasa gerek, şunu yazabildi: “Bana sorarsanız Paralel yapının siyasi ayağı deşifre olacak olursa, CHP’de AK Parti’den daha az FETÖ’cü çıkmaz.”