26 Nisan 2018 Perşembe
Ana sayfa » “FETÖ” Operasyonu Galatasaray’a Sıçradı
“FETÖ” Operasyonu Galatasaray’a Sıçradı

“FETÖ” Operasyonu Galatasaray’a Sıçradı

15 temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan FETÖ soruşturması futbol dünyasına sıçradı. Galatasarylı eski milli futbolcular hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Sabah gazetesinin iddiasına göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Gülen cemaatinin futbol dünyasındaki yapılanmasına ilişkin soruşturma başlattı. Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz hafta ‘FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan Hakan Şükür hakkında yurt dışında olduğu tespit edilince yakalama kararı çıkarıldı. Şükür’ün ev ve adreslerinde arama yapıldı. babası Sermet Şükür tutuklandı ve Şükür’ün 200 milyon liralık servetine el konulmuştu.

Galatasaraylı eski futbolcular hakkında gözaltı kararı

Son dönemde yazılı ve görsel basında eski futbolcular Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında Gülen cemaati ile irtibatları olduğuna ilişkin çıkan birçok bilgi ve belgeyi delil kabul eden Savcı Baygın, bu üç eski futbolcuyu da Hakan Şükür’ün şüpheli olduğu ‘Futbolda Fethullahçı Yapılanma’ soruşturmasına dahil etti.

Galatasaraylı eski futbolcular hakkında gözaltı kararı

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne talimat verip delil toplanmasını isteyen Savcı Mehmet Şenay Baygın, polisin çalışmasını tamamlaması ardından operasyon için bugün sabah saatlerinde düğmeye bastı. Hakan Şükür’ün yanı sıra Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker hakkında ‘Fethullahçı Terör Örgütü’ne üye oldukları’ iddiasıyla gözaltı kararı verdi.

İsmail Demiriz Büyükçekmece’deki evinde gözaltına alınırken diğer üç ismin yurt dışında olduğu tespit edildi. Demiriz ve diğer şüphelilerin evlerinde arama gerçekleştirildi.